Skip to content

Bàsquet Vall del Terri – Soldatal C.B. Campdevànol – diumenge 28 d’octubre 2018.

Partit dominat de principi a fi pel Campdevànol.

Era el rival més fluix del grup, però això no treu mèrit a la millora de joc que va exhibir el nostre equip. La pilota circulava amb velocitat, i això obria la defensa local. Les variants defensives de les contrincants van crear un petit moment de desencert, que va ser superat ràpidament. El resultat final mostra la clara superioritat que hi va haver sobre el camp. Cal mencionar el pas endavant que van fer les jugadores per superar les baixes de les companyes (hem de lamentar una nova baixa, i ja en van quatre). I cal tornar a destacar l’aportació de la jugadora del Cadet femení, Berta Carreras, que va donar l’oxigen i l’empenta que requeríem en moments concrets per tal d’aconseguir mantenir el to físic durant tot el partit.
En resum, es va poder veure una evolució en el joc de totes les jugadores i un important augment de l’encert de cara a cistella. Marcador just que ens anima envers la fase regular.

Comparteix-lo a xarxes

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Deixa el teu comentari

Artícles relacionats